Головна | Вихід
Меню сайту
Розділи новин
Новини [80]
Роздуми на самоті [18]
Оголошення [1]
Вітання [3]
Форма входу
Календар новин
«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів 0
Головна » 2010 » Квітень » 12 » Тепер ти усвідомлюєш, людино, Хто тебе полюбив?
Тепер ти усвідомлюєш, людино, Хто тебе полюбив?
22:16
«Він Той, Хто сидить понад кругом землі, а мешканці її, немов та сарана. Він небо простяг, мов тканину тонку, і розтягнув Він його, мов намета на мешкання. Він Той, Хто князів обертає в ніщо, робить суддів землі за марноту: вони не були ще посаджені, і не були ще посіяні, і пень їхній в землі ще не закорінився, та як тільки на них Він дмухнув, вони повсихали, і буря понесла їх, мов ту солому! «І до кого Мене прирівняєте, і йому буду рівний?» - говорить Святий.  Підійміть у височину ваші очі й побачте, хто те все створив? Той, Хто зорі виводить за їхнім числом та кличе ім'ям їх усіх! І ніхто не загубиться через всесильність та всемогутність Його». Ісаї 40:22-26
 

«Бог створив небеса Своїми руками, натягнув Всесвіт. Він спроможний зміряти його власною долонею (Іс. 40:12)! Задумаймося хоча б на секунду: долоня – це відстань від великого пальця до мізинця! І цією мірою Бог вимірює ширину, висоту і глибину Всесвіту!

Чи намагалися ви коли-небудь уявити собі його реальні розміри? Це виходить за рамки людського розуміння. Можливо, якщо ми спробуємо хоча б мимохідь ознайомитися з всесвітніми масштабами, то наблизимося до розуміння величі Бога. Вчені вважають, що у Всесвіті існують мільярди галактик, кожна з яких складається з мільярдів зірок. Розміри цих галактик відносно невеликі порівняно з відстанями, які їх розділяють.

Сонце розташоване в одній з таких галактик. Дивлячись вночі на небо, неможливо побачити весь Всесвіт. Єдине, що видно, - це Чумацький шлях, та й то тільки мала його частина, оскільки більшість зірок настільки далеко від нас, що неозброєним оком побачити їх неможливо.

Розпочнемо з галактики, в якій ми живемо. Якщо не брати до уваги Сонця, то найближча до нас зірка розташована на відстані 4,3 світлового року від нас. Можливо, у вас виникає питання: що таке світловий рік? Усе просто: це відстань, яку долає світло за один рік. Швидкість світла становить приблизно 300 000 кілометрів за секунду, або мільярд кілометрів на годину. Порівняйте це з середньою швидкістю літака – приблизно 800 км/год. Як бачимо, швидкість світла незрівняно більша!

Для того, щоб краще уявити цю швидкість, припустимо, що ми летимо до Сонця на пасажирському авіалайнері. Переліт з Америки до Азії триває для мене приблизно 21 годину! Якщо б я відправився на тому ж літаку до Сонця, на переліт туди мені б потрібно було витратити приблизно 21 рік! Тепер відрахуйте назад 21 рік, уявимо собі довжину цього відрізка часу і подумаймо, що протягом всіх цих років ми летіли на літаку всього лиш до Сонця. Для тих, хто надає перевагу подорожувати автомобілем, скажу, що на таку подорож вам знадобиться біля 200 років, не враховуючи затрат часу для зупинок на заправки і відпочинок. Скільки часу потрібно світлу, щоб подолати таку відстань? Відповідь проста: всього лиш вісім хвилин і 20 секунд.

Залишимо Сонце і роздивімося найближчу зірку. Ми вже знаємо, що вона розміщена на відстані 4,3 світлового року від Землі. Якщо ми збудуємо зменшену модель Землі, Сонця і найближчої зірки із збереженим масштабом і припустимо, що Земля в нас завбільшки з гірчичне зерно, то Сонце буде кулею з діаметром 20 сантиметрів, а відстань від Землі до Сонця становитиме приблизно 24 метри.

Моделі літака, збудованій відповідно до масштабу, знадобиться 21 рік для проходження відстані у 24 метри. Якщо такі співвідношення Землі до Сонця, то яка ж відстань від нашої малесенької Землі до найближчої зорі? Буде це тисяча метрів, чи дві, чи, може, десять кілометрів? А от і ні! Найближча зірка буде на відстані 6,5 тисячі кілометрів від Землі, яка в нас завбільшки з гірчичне зерно! Це означає, що коли ми покладемо наше гірчичне зерно де-небудь в Маямі, у штаті Флорида, то Сонце знаходитиметься за 24 метри від нього, а найближча зірка, згідно з вибраним нами масштабом (якщо ми проведемо лінію через місто Сієтл у штаті Вашингтон) знаходитиметься в Тихому океані, за тисячі кілометрів від побережжя! Для того, щоб долетіти до цієї зірки літаком, нам знадобиться біля 51 мільярда років! Світло ж долає цю відстань всього лиш за 4,3 року!

Більшість зірок, які ми бачимо вночі неозброєним оком, віддалені на відстань від 100 до 1000 світлових років. Можна розгледіти декілька зірок, які розташовані за чотири тисячі світлових років від нас (потрібно пам’ятати, що це всього лиш найближчі зірки нашої галактики). Я не буду рахувати, скільки часу необхідно для того, щоб добратися до кожної з них літаком. Але коли ми дивимося на зірку, яка сяє за чотири тисячі світлових років від нас, то фактично ми бачимо світло, яке послала ця зірка в той час, коли Авраам одружився із Сарою. Рухаючись без зупинки із швидкістю мільярд кілометрів на годину, вони тільки тепер досягнуло Землі!

Ми говорили про зірки нашої галактики, які розташовані на Чумацькому шляху, і оминули мільярди інших галактик, відстані між якими просто вражаючі. Наприклад, відстань до сусідньої з нами галактики Андромеди становить приблизно 2,3 мільйона світлових років. Подумаймо про це. Світлу з його величезною швидкістю потрібно більше двох мільйонів років для того, щоб подолати таку дистанцію! Але ж мова йшла тільки про найближчу до нас галактику! А у Всесвіті їх мільярди. Чи може наш розум охопити все це?

Пророк Ісая говорить, що Бог зміряв Всесвіт долонею! А цар Соломон твердить: «Бо чи ж справді Бог сидить на землі? Ось небо та небо небес не обіймають Тебе, що ж тоді храм той, що я збудував?»

Я не перестаю дивуватися: Бог, Який все це створив, зійшов на Землю, став людиною і помер за нас на Голгофському хресті!

Тепер ти усвідомлюєш, людино, Хто тебе полюбив?!

Із книги Джона Бівера «Полум’яне серце».

Переклад з російської Богдана Галюка.
Взято звідси.
Категория: Роздуми на самоті | Переглядів: 985 | Додав: Tirol | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 2
2 Tirol   (11.05.2010 22:41)
І що ви скажете про статтю?
Як на мене - цікаво. Якби так пізнавально-критично приглядатися до речей навколо, може би і інакше ставилися до світу та одні до одних. smile

1 Тоня)   (13.05.2010 21:07)
Просто неймовірно... Якщо ось так задуматись, то як можна бути байдужим і не вірити? Ходимо в своїх проблемах і не підносимо голови, або ж просимо Бога про допомогу і не довіряємо Тому, хто все зміряв долонею...